Propozice | Herní pravidla

 OPEN AIR CUP DOBRUŠKA 2020 ZRUŠEN! 

Propozice 2020

Tyto informace se týkají pouze 3.-5.7.2020 | Muži, Ženy, Veteráni, pokud hledáte informace k mládežnickému turnaji, pokračujte zde.

Herní pravidla

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:

  • Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 1×10 minut superhrubý čas. V zápasech Play-off 2×8 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V playoff je povolen 1 time-out za zápas pro každý tým. Čas vyloučení 1 minuta, v případě 5-ti minutového vyloučení je čas vyloučení 3 minuty. Červené karty: ČK1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání. ČK2 znamená automaticky stop na následující utkání, a udělení ČK3 vede k vyloučení hráče z celého turnaje.
  • Maximální čekací doba je 5 minut. Poté následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se nedostavil k utkání. V případě dvou kontumací v důsledku opožděného nástupu k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.
  • Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.
  • Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 21×10 metrů na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.

JURY TURNAJE – Jan Černý, Jan Jirák, Tomáš Pecen, Miroslav Sixta, Tomáš Vidlák, Jakub Vlček.

PROTESTY – Případný protest musí být předán v písemné formě Jury turnaje nebo vedoucímu hřiště (zavolá zapisovatelský stolek) nejpozději do 15 minut po skončení utkání. Poplatek za podání protestu je 500 Kč. V případě zamítnutí protestu poplatek propadá. Rozhodnutí Jury turnaje je konečné.

Hráč nebo hráčka smí na hlavním turnaji (3. – 5. 7. 2020) nastoupit pouze za jedno družstvo!
V případě porušení tohoto pravidla se kontumují zápasy všech družstev, za které hráč či hráčka nastoupil/a.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v propozicích, v případě změn budou dotčení informováni.

  • Městský stadion Václava Šperla Dobruška
    Mělčanská 118, 518 01 Dobruška