Propozice – Herní pravidla

Propozice 2024

Tyto informace se týkají pouze 4. - 6. července 2024 | Muži, Ženy, Veteráni, pokud hledáte informace k mládežnickému turnaji, pokračujte zde.

Herní pravidla

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:

• Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 1×12 minut superhrubý čas. V zápasech Play-off 2×8 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V play-off je povolen 1 time-out za zápas pro každý tým.
  • Vyloučení
    • Čas vyloučení 1 minuta, V případě vyloučení 2+2 je čas vyloučení 1+1 minuta.
    • Červené karty:
      • ČK1 = vyloučení do konce daného utkání a trestu pro tým 1+1.
        (nastoupení hráče neuvedeného v zápise, nesportovní chování, cílené zdržování hry).
      • ČK2 = vyloučení do konce hracího dne a trestu pro tým 1+1.
        (hrubé nesportovní chování, agresivní a likvidační zákroky při hře nerespektující soupeře, potyčky, rvačky, sprosté urážky rozhodčích nebo pořadatelů, Stav hráče, který zneschopňuje fair-play jednání – přílišná opilost, vliv návykových látek – posuzuje sudí) – vždy spojena se zasednutím JURY, o dalším působení hráče či jeho vyloučení z turnaje rozhodne JURY turnaje vždy večer před dalším hracím dnem.
  • Při nedostavení se týmu k utkání dle časového rozpisu následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se nedostavil k utkání. V případě dvou kontumací v důsledku nenastoupení k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.
  • Opakované nastoupení hráče, který není uveden na soupisce týmu = kontumace všech zápasů všech týmů, za které hráč nastoupil.
  • Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.
  • Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 21×10 metrů na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.
  • Za výhru se udělují do tabulky 3 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů.
  • Po remíze ve vyřazovacích zápasech play-off následuje:
    • série 3 trestných střílení (tři vybraní hráči)
    • série 1 trestného střílení – náhlá smrt (jakýkoliv hráč v libovolném pořadí)

JURY TURNAJE – Jan Černý, Jan Jirák, Tomáš Pecen, Miroslav Sixta, Tomáš Vidlák, Jan Dušek

PROTESTY – Případný protest musí být předán v písemné formě Jury turnaje nebo vedoucímu hřiště (zavolá zapisovatelský stolek) nejpozději do 15 minut po skončení utkání. Poplatek za podání protestu je 500,– Kč. V případě zamítnutí protestu poplatek propadá. Rozhodnutí Jury turnaje je konečné.

Hráč nebo hráčka smí na hlavním turnaji (4.-6.7. 2024) nastoupit pouze za jedno družstvo!
V případě porušení tohoto pravidla se kontumují zápasy všech družstev, za které hráč či hráčka nastoupil/a.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v propozicích, v případě změn budou dotčení informováni.

Open Air Cup Dobruška

Turnaj Open Air Cup Dobruška vznikl v roce 2014. Původním plánem bylo připravit turnaj pro přátele a známé z florbalového prostředí a přivítat je v Dobrušce, kde bylo vybudováno nové venkovní víceúčelové hřiště. Už prvním roce turnaj zaznamenal obrovský zájem družstev z celé ČR a každý rok počet týmů, účastníků a kategorií v turnaji narůstá.

V současné době se turnaj řadí k největším letním turnajům v celé republice. Pobavit se, potkat se s kamarády a užít si florbalu pod širým nebem už do Dobrušky jezdí přes 270 týmů v deseti kategoriích.